13/02/2012 - 08:38

Nowe dzieło Daniela Kahnemana "Thinking fast and slow", to właściwie książka o wszystkim, o intuicji, motywacji, błędach w myśleniu, samoregulacji, szczęściu, wszystkim co fascynujące w psychologii ( i nie tylko) ostatnich lat. Napisana w sposób mistrzowsko łączący naukową precyzję z lekkością ciekawych historii. Książka stanowi szeroki przegląd osiągnięć prof.D.Kahnemana i A.Tverskiego, badaczy zainspirowanych ich badaniami, oraz innych ważnych badaczy (m.in. Roy Baumeister) w zakresie psychologii, ekonomii i życia w ogóle ( a co tam). Kolejna tzw. lektura obowiązkowa. Książka obszerna, starcza na dłużej. Polecam

...

21/11/2010 - 20:29

Czytajcie wszyscy, którym zmiana spędza sen z powiek. Świetne przykłady, interesujące historie, inspiracja dla wprowadzających zmiany, komunikujących zmiany, żyjących w zmianie. No i .... po prostu przyjemna lektura.

21/11/2010 - 18:01

 

Pierwsza książka braci Heath i zaproszenie do świata idei. Co zrobić, żeby nasze idee i pomysły zostały w głowie słuchaczy. Kilka prostych zasad budowania przekazu, niezależnie od obszaru naszego działania. Pomocna w budowaniu prezentacji, wystąpień.  Ciekawa. Jest już polska wersja. "Brzydsza", no trudno, ale równie ciekawa.

 

 

Syndicate content